БІБЛІОТЕКА ЛІЦЕЮ

З 1 до 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2024 році десятий ювілейний місячник відбуватиметься під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

ПЛАН

Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
«Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки»


З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек  щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Головна мета Всеукраїнського місячника сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

Батківщина,

Скільки в слові цьому

І любві, і добра й тепла.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Шкільна бібліотека запрошує усіх бажаючих прийняти участь у заходах Всеукраїнського місячника бібліотек 

План заходів до щорічного Всеукраїнського місячника бібліотек

Багаторічною традицією стало в жовтні проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гаслом цьогорічного місячника стала тема «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

 

 

 

 

У Донецькому ліцеї № 2 Всеукраїнський місячник розпочався уроком – концертом «Барви осені» . На уроці  учні 5-х класів декламували вірші про осінь , співали пісні, насолоджуючись живописною порою року, танцювали , ділились враженнями про мальовничу природу свого краю.

 

 

 

 

 

Осінь – це дивовижна пора романтичних прогулянок, коротких теплих днів. Настав той час, коли можна гуляти містом і насолоджуватися золотою красою – фотографуватися, читати, мріяти або просто блукати по улюблених вулицях.

Учні 8 –х класів разом з вчителем зарубіжної літератури Сахно Л.М і зав. бібліотекою  Пятих О.І.  відвідали  визначні місця селища Донець,  обговорили історичні факти та отримали задоволення від незвичайного уроку.

 

 

 

 

В рамках Всеукраїнського місячника бібліотек   Донецьку шкільну бібліотеку з екскурсією відвідали початкові класи ліцею. Учні поглибили свої знання про бібліотеку ліцею , та її відділи ; ознайомилися з правилами поведінки бібліотеці; з цікавістю переглянули книжкову виставку  «Література рідного краю»  .  Бібліотекар ознайомила малечу із книгами письменників  земляків, які живуть і творять  у нашому краю. Їхні творча спадщина- це духовний скарб нашого краю.

Багатьох людей тягне до своїх коренів. Їм цікаво, ким були їхні предки, якою була їх доля. Тому мода на родоводи і генеалогічні дерева повернулася.

Створюючи свій родовід сім’я має можливість  провести час за творчим процесом зі своїми родичами і дітьми. Цим ви віддаєте шану предкам, повернетеся до витоків свого роду, дізнаєтеся або згадайте багато цікавих і курйозних історій.

Красиве і охайне генеалогічне древо – це цікава прикраса інтер’єру.

На годинах  бібліотворчості  учні 7-х і 8-х класів  разом з вчителем Сахно Л. М і бібліотекарем ліцею Пятих О.І. створювали

своє родинне дерево, свій родовід. До своєї роботи над генеалогічним деревом діти залучили всіх своїх родичів і дізналися багато нового про своїх пращурів.

 

 

 

 

 

 

Край мій, гордість моя! ( фотоколаж)

Виконала учениця 8-Б класу Захарова Аріна.