БІБЛІОТЕКА ЛІЦЕЮ

Під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024 до Дня украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня для 9-х класів ліцею була проведена інтелектуальна мовно-літературна гра «Найрозумніший», на знання українських прислів’їв та приказок , для закріплення знань, умінь, навичок учнів. Метою гри було стимулювати діалогічне та монологічне мовлення, пам’ять, творчість учнів. Сприяти поважне ставлення до усної народної творчості як джерела літератури.

Всеукраїнський місячник бібліотек 2024 триває.

Бібліотека закладу презентує інтерв’ю і ретро- виставку «Книги, які читали наші батьки».

Мудрі кажуть : «У кожної книги своя доля, своя довгота століття . Є книги, які переходять від покоління до покоління »… На нашій виставці представлені книги, які читали бабусі і дідусі сучасних учнів , на яких виховувались їхні батьки, і які можуть бути цікавими сьогоднішнім школярам.

У межах Всеукраїнського місячника бібліотек 2024 під гаслом “Розвивай свій розум- читай!” відбувся конкурс плакатів і листівок з метою привернути увагу до книги, зацікавити дітей і підлітків до читання.

Активну участь в конкурсі прийняли учні : Марія Ткаченко (7-а),

Дмитро Герасимов (7-а), Ангеліна Темлякова (7-а), Данил Рог (7-б),Єгор Шабетя (6-а)

     

Продовжуємо Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024.

Найменші ліцеїсти, учні 1-х класів разом із класними керівниками, завітали до бібліотеки нашого закладу. Здобувачів освіти познайомили з бібліотекою, правилами поведінки в бібліотеці, спілкуванні з книгою та гігієною читання; ознайомили із поняттями «бібліотека», «бібліотекар», «читач»

Дітлахи активно відгадували народні казки і загадки.

Всеукраїнський місячник бібліотек “Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки.” триває.

В бібліотеці Донецького ліцею №2– книжкове поповнення! Нові сучасні й актуальні для нашого часу українськомовні видання придбані за кошти, отримані за книжкову макулатуру. 1200 кілограмів російськомовної та радянської літератури бібліотека закладу вилучила та відправили на пункт здачі макулатури. На полицях бібліотеки вже з’явилися 72 нові книжки.

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотек. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для учнів!

Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

В рамках Всеукраїнського місячника бібліотек була проведена година шани «Повертайся живим.»

З нагоди Дня свята захисників і захисниць України відбулася змістовна та корисна зустріч учнів 11-б класу з воїном ЗСУ Юрієм Бондаренко.

Відповідаючи на численні запитання учнів, запрошений воїн намагався у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, і про все те, що цікавило дітей. Говорили про військові будні зі сльозами на очах…

Юрій щиро подякував дітям за те, що вони морально підтримують солдатів своїми листами, малюнками, оберегами. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою.

Завершилася зустріч фотографією на пам`ять та подарунком, виготовленим школярами.

Дякуємо за візит та бажаємо всього найкращого.

З 1 до 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2024 році десятий ювілейний місячник відбуватиметься під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

ПЛАН

Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
«Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки»


З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек  щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Головна мета Всеукраїнського місячника сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

Батківщина,

Скільки в слові цьому

І любві, і добра й тепла.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Шкільна бібліотека запрошує усіх бажаючих прийняти участь у заходах Всеукраїнського місячника бібліотек 

План заходів до щорічного Всеукраїнського місячника бібліотек

Багаторічною традицією стало в жовтні проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гаслом цьогорічного місячника стала тема «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

 

 

 

 

У Донецькому ліцеї № 2 Всеукраїнський місячник розпочався уроком – концертом «Барви осені» . На уроці  учні 5-х класів декламували вірші про осінь , співали пісні, насолоджуючись живописною порою року, танцювали , ділились враженнями про мальовничу природу свого краю.

 

 

 

 

 

Осінь – це дивовижна пора романтичних прогулянок, коротких теплих днів. Настав той час, коли можна гуляти містом і насолоджуватися золотою красою – фотографуватися, читати, мріяти або просто блукати по улюблених вулицях.

Учні 8 –х класів разом з вчителем зарубіжної літератури Сахно Л.М і зав. бібліотекою  Пятих О.І.  відвідали  визначні місця селища Донець,  обговорили історичні факти та отримали задоволення від незвичайного уроку.

 

 

 

 

В рамках Всеукраїнського місячника бібліотек   Донецьку шкільну бібліотеку з екскурсією відвідали початкові класи ліцею. Учні поглибили свої знання про бібліотеку ліцею , та її відділи ; ознайомилися з правилами поведінки бібліотеці; з цікавістю переглянули книжкову виставку  «Література рідного краю»  .  Бібліотекар ознайомила малечу із книгами письменників  земляків, які живуть і творять  у нашому краю. Їхні творча спадщина- це духовний скарб нашого краю.

Багатьох людей тягне до своїх коренів. Їм цікаво, ким були їхні предки, якою була їх доля. Тому мода на родоводи і генеалогічні дерева повернулася.

Створюючи свій родовід сім’я має можливість  провести час за творчим процесом зі своїми родичами і дітьми. Цим ви віддаєте шану предкам, повернетеся до витоків свого роду, дізнаєтеся або згадайте багато цікавих і курйозних історій.

Красиве і охайне генеалогічне древо – це цікава прикраса інтер’єру.

На годинах  бібліотворчості  учні 7-х і 8-х класів  разом з вчителем Сахно Л. М і бібліотекарем ліцею Пятих О.І. створювали

своє родинне дерево, свій родовід. До своєї роботи над генеалогічним деревом діти залучили всіх своїх родичів і дізналися багато нового про своїх пращурів.

 

 

 

 

 

 

Край мій, гордість моя! ( фотоколаж)

Виконала учениця 8-Б класу Захарова Аріна.