ВИСТАВКИ

До дня народження Т.Г. Шевченка.

З першими днями березня до нас все більше долинають думки геніального українського поета, великого Кобзаря Тараса Шевченка. Постать Шевченка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Як для нас, так і для всього світу великий Кобзар – це Україна, а Україна – це Тарас Шевченко.

З  нагоди вшанування пам’яті цієї сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у бібліотеці ліцею розгорнуто книжкову виставку «Вічний, як народ».

Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.

Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

День соборності України

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Це свято об’єднання та єдності нашого народу. Воно нагадує нам, що Україна неподільна, немає окремої Східної чи Західної України. У нас є одна держава і ми єдиний її народ! У цей день на площі перед Софією Київською було урочисто проголошено злуку Української і Західноукраїнської народних республік. Це історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.

І навіть зараз, незважаючи на часткову окупацію наших земель, ми зостаємось єдиною нацією. В цей день, 22 січня, через трохи більше ніж століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані як ніколи у відстоюванні своєї незалежності і державності. А після перемоги над російським агресором Україна остаточно затвердить свою соборність.

До дня Соборності України бібліотека закладу презентує підбірку книг та світлин про історію виникнення та становлення свята Соборності

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Щорічно 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. У резолюції зазначалося: “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Цю дату обрано не випадково. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.

Бібліотека ліцею презентує віртуальну виставку “Читати -не легко, знати -важливо.”

 

День Гідності та Свободи

21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи — свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності 2013-го.

В бібліотеці Донецького ліцею оформлена книжкова виставка «Україна – територія гідності та свободи». Видання цієї виставці – це невеликий крок до увічнення сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу українців, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

27 жовтня- День української писемності та мови.

Бібліотека ліцею пропонує Вашій увазі виставку літератури з нагоди Дня української писемності та мови.

106 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

28 вересня педагогічна спільнота України та світу відзначає 106 років від дня народження видатного українського педагога, письменника, психолога, дослідника, публіциста та громадського діяча – Василя Олександровича Сухомлинського, людини, яка залишила «вічний слід на землі».

Його ідеї, науково-методичні розробки, практичний досвід нині втілюються в освітньо-виховних системах європейських країн, Японії, Америки та ін.

В. А. Сухомлинський – автор понад 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори В. Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена 30-а мовами світу і витримала 54 видання. Педагогічні казки В.О. Сухомлинського ніби опосередковано, непомітно зовні, насправді вміло і глибоко виховують у дітей найкращі людські якості. Своєю творчістю великий педагог досяг тих морально-етичних норм, які можна проповідувати як заповіді. Вони для тих, хто хоче стати Справжньою Людиною.

Тож читаємо і перечитуємо улюблені з дитинства твори Василя Сухомлинського разом усією родиною.